Leon Cupra R - La Furia Roja 2011-06-30
Leon Cupra R  Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Powiedzieć, że Leon Cupra R jest szybki, to nic nie powiedzieć. Już od pierwszego wciśnięcia pedału gazu, Auto pokazuje, kto rządzi w swojej klasie.

Sercem Leona Cupra R jest dwulitrowa jednostka TSI. Tak, ta sama co w Golfie i sirocco R. Kto jeździł zwykłą Cuprą, wie, że to 240-konny dynamit. Cupra R generuje nie tylko o 25 koni mechanicznych więcej mocy, ale także o 50 Nm większy maksymalny moment obrotowy. Teraz ma on 350 Nm.


Z furią

La Furia Roja – taki przydomek ma hiszpańska reprezentacja piłkarska, mistrzowie świata. Pasuje on jak ulał takżtego ognistego Hiszpana. Seat rozpędza się do setki w 6,2 sekundy. Jeśli chodzi o układ kierowniczy działa sztywno i precyzyjnie, bez zarzutu pracuje też 6-stopniowa skrzynia biegów. Szkoda, że nie ma DSG. Cupra R to oczywiście przednionapędówka.
Tłumienie nierówności nawet przy zastosowaniu 19-calowych felg wypada całkiem nieźle, amortyzatory tez pracują jak należy. Seat Leon Cupra R został wyposażony w dyferencjał XDS, którego zadaniem jest niwelowanie oznak dużej podsterowności. System ESP nie jest możliwy całkowicie do odłączenia. To wszystko sprawia, że Auto nie chce aż tak bardzo szaleć w zakrętach, ale mimo to jest podatne na sugestie kierowcy.

Piękny i bestia

Wnętrze w takich autach nie jest najważniejsze, ale i tu Seat zadbał, żeby wszystko było jak należy. Fantastyczne sportowe fotele, finezyjna kierownica – te elementy sprawiają, że ani na moment nie zapominamy w aucie o jakim charakterze jesteśmy.
We wnętrzu dominuje czerń. To ciekawe zestawienie z limonowym kolorem nadwozia. Poza tym znajdziemy w środku wszystko, co potrzebne do komfortowej jazdy. Jest jak w najlepiej wyposażonym aucie kompaktowym.
Leon Cupra R kosztuje 120 tysięcy złotych. Trudno oceniać, czy to dużo czy mało. Możemy zestawić tę cenę z innymi potworami z segmentu i uznać, że limonowy Hiszpan wart jest tej kasy.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe