Toyota Verso - pozytywne zaskoczenie 2011-12-22
Toyota Verso  Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Przyznamy się szczerze, że do testu Toyoty Verso podchodziliśmy sceptycznie. Na zdjęciach prezentowała się tak sobie, a i po jeździe nie spodziewaliśmy się fajerwerków. Jakże miłe było nasze zaskoczenie po pierwszych godzinach z tym samochodem, ale po kolei.

Verso to przede wszystkim auto wygodne i przestronne. Projektanci podporządkowali wszystko pod komfort. Zadbali także o ergonomię i dobre samopoczucie kierowcy. Co ciekawe, gabarytowo Verso przypomina bardziej Aurisa niż Avensis, stąd duża pochwała za mądre wykorzystanie wnętrza. Do tego w bagażniku znajdują się dwa dodatkowe, składane fotele. To oczywiście miejsca wyłącznie awaryjne i w żaden sposób nie pełnoprawne, ale miło mieć świadomość, że posiadamy taką opcję.

Toyota jest znacznie dojrzalsza od swojej poprzedniczki Corolli Verso. Może spokojnie pełnić funkcję mini vana, a jednocześnie jest kompaktem pełna gębą, który po złożeniu foteli zmieni się w bagażówkę. Ładowność wynosząca 642 kg mówi sama za siebie.

W Verso panel z zegarami znalazł się nie na wprost oczu prowadzącego, ale bardziej na środku deski rozdzielczej. Jednak instrument są zwrócone w stronę kierowcy. Deska jest bardzo przejrzysta, a obsłudze nie możemy nic zarzucić. Auto jest starannie wykonane i ma znacznie lepsze plastiki niż np. Urban Cruiser.
Diesel 2.0 nie budzi nigdy zbyt wielu emocji. Testowana Toyota miała właśnie taką jednostkę. To idealny motor dla tego typu auta. Silnik ma 126 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 310 Nm. Samochód nie jest ospały i zwinnie zbiera się do wyprzedzania, spala przy tym średnio 5,4 l/100 km oleju napędowego.

87 900 zł to uczciwa cena za porządne, przestronne i wygodne auto. Toyota powinna mocno postawić na ten model.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe