Abarth Punto Evo 2012-03-08
Abarth Punto Evo  Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Abarth Punto Evo to jadowity hot-hatch, godny noszenia znaczka ze skorpionem.

Abarth Punto Evo od swojego spokojnego pierwowzoru z logo fiata, różni się nie tylko niemałą liczbą symboli ze skorpionem, umieszczonych na karoserii i we wnętrzu. Samochód ma dużo bardziej przysadzistą sylwetkę, masywniejsze zderzaki oraz poszerzone nadkola. Całości dopełniają ciemne klosze lamp, podwójna końcówka rury wydechowej oraz siedemnastocalowe alufelgi. Za nimi czerwienią się zaciski hamulców Brembo, które zatrzymują auto niemal w miejscu.

We wnętrzu sportową atmosferę budują kubełkowe fotele oraz aluminiowe nakładki na pedały. Deska rozdzielcza praktycznie nie różni się od tej, znanej ze zwykłego Punto Evo. Uznanie budzi gruba, poręczna i dobrze wyprofilowana kierownica obszyta skórą. Tym materiałem pokryte są również uchwyty do zamykania drzwi, gałka zmiany biegów i dźwignia hamulca ręcznego.

Pod maska Abartha złowieszczo buzuje turbodoładowany silnik 1,4. Motor osiąga moc 165KM przy 5500 obr./min, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 250 Nm przy 2500 obr./min. Przyjemny efekt akustyczny jest pogłębiony przez dźwięk z tłumika. W trybie standardowym samochód nie jest nieujarzmioną rajdówką, jak sugeruje wygląd. auto przyspiesza przyzwoicie, ale bez rewelacji, zwłaszcza na niższych obrotach. Bronią Abrtha jest przełącznik Sport, po którym Punto Evo szybciej reaguje na pedał przyspieszenia, układ kierowniczy zmienia ustawienia, zmniejszając intensywność wspomagania dla nadania mu bardziej sportowych cech. Hot-hatch przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,9 s, a jego maksymalna prędkość wynosi 213 km/h.

Ceny Abartha Punto Evo ruszają od 72 590 zł.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe