Toyota Hilux 2013-03-07
Toyota Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Toyota Hilux to pick-up słynący z niezwykłej wytrzymałości i niezawodności.

Obecna generacja Toyoty Hilux jest wytwarzana od 2005 roku. Pierwszy model o tej nazwie wszedł na rynek w 1973 roku. Japoński producent ma więc spore doświadczenie w produkowaniu pick-upów. Hilux przez lata dorobił się opinii samochodu, który przetrwa wszystko. W jednym z odcinków Top Gear starszy egzemplarz pojazdu został utopiony, podpalony i postawiony na budynku, który został następnie wyburzony. Mimo to, silnik auta wciąż można było uruchomić.

Współczesny Hilux poza asfaltem sprawuje się lepiej niż poprawnie. Wysoki prześwit pozwala na pokonywanie sporych rozpadlin. Nie jest to wprawdzie terenówka z prawdziwego zdarzenia, ale Toyota ma dużo lepsze właściwości terenowe, niż większość samochodów. Nasz model był wyposażony w reduktor i dołączany napęd 4x4, który pozwala na kierowcy na wykaraskanie się z kłopotów.

Hilux to samochód stworzony do pracy, dlatego jego parametry terenowe nie są doskonałe. Ma dość długi tylny zwis i ograniczony kąt rampowy, czyli wartość, która pozwala nie szurać podwoziem o podłoże podczas pokonywania nierówności.

Jako samochód do pracy na budowie lub w terenie jest świetny. Co ciekawe, zdecydowana większość Hiluxów, tak jak innych pick-opów kupowanych w Polsce, sprzedawana jest w bogatych wersjach. Odmiana SR5 ma m.in. 17-calowe felgi, system audio z sześcioma głośnikami, kamerę cofania, tempomat, czujnik zmierzchu i system stabilizacji toru jazdy VSC.

Toyota Hilux może dzięki temu służyć nie tylko jako samochód roboczy, ale także rekreacyjny. Poniekąd może być uważany za alternatywę dla limuzyn, jest uniwersalny.

Do napędu testowego auta służył wysokoprężny motor 3,0 o mocy 171 KM. Maksymalny moment obrotowy rzędu 343 Nm pozwala na sprawną jazdę. Przyspieszenie do setki trwa 12 s, a prędkość maksymalna wynosi 170 km/h. Spalanie można utrzymać na średnim poziomie 8 l/100 km.

Najtańszy Hilux kosztuje 86 500 zł. Za najdroższe wersje trzeba zapłacić ponad 140 000 zł.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe