Kia Carens 2013-11-14
Kia Carens  Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Kia w końcu skonstruowała porządnego vana, który może dobrze radzić sobie na europejskim rynku. Model Carens wygląda nowocześnie, jest ergonomiczny i kosztuje mniej od konkurencyjnych pojazdów rodem ze Starego Kontynentu czy Japonii.

Kia w 2012 roku zanotowała w Europie piętnastoprocentowy wzrost sprzedaży. Koreańska firma wymieniła w ostatnich latach całą swoją gamę i wprowadziła całkiem nowe modele. Szczególnie dobrze radzą sobie takie auta, jak cee'd, Soul, Optima i Sportage.

Kii nie wiodło się za to w segmencie vanów. Dotychczasowy Carens był pojazdem mało atrakcyjnym i sprzedawał się bardzo słabo. Nowe wcielenie tego auta jest dużo lepsze.

Samochód wygląda jak powiększony cee'd II. Ma charakterystyczny grill zwany "tygrysim nosem". Jak na MPV Carens ma małą powierzchnię szyb, dzięki czemu wygląda dynamicznie. Kia ma 4 525 mm długości, 1 805 mm szerokości (bez lusterek) i 1 610 mm wysokości. W porównaniu do poprzednika, van jest o 20 mm krótszy, 15 mm węższy i 40 mm niższy. Jego rozstaw osi jest za to o 50 mm dłuższy. 2750 mm to jeden z najlepszych wyników w klasie.

Deska rozdzielcza wygląda ciekawie, m.in. dzięki czarnemu panelowi ozdobnemu. Większość materiałów jest miękkich i przyjemnych w dotyku. Razi tylko to, że tylne boczki drzwi są wykonane z gorszych materiałów niż przednie.

Ergonomii trudno coś zarzucić. Przyciski i pokrętła są duże. Kierownicę można regulować w dwóch płaszczyznach. W podłodze kabiny i kufra znalazło się miejsce na schowki.

Standardowo Kia Carens ma pięć miejsc. Za 2500 zł można dokupić trzeci rząd siedzeń, który łatwo się rozkłada. Dostęp do niego ułatwia możliwość składania i przesuwania foteli w drugim rzędzie.

Bagażnik ma pojemność 536 l w wersji pięciomiejscowej i 492 l w siedmiomiejscowej. Po rozłożeniu siedzeń przestrzeń urasta odpowiednio do 1694 lub 1650 l.

Już w bazowej wersji S Kia Carens jest wyposażona m.in. w 6 poduszek powietrznych, ESP, światła do jazdy dziennej LED, manualną klimatyzację, system audio CD/MP3 z sześcioma głośnikami i złączami USB/AUX/iPod, alarm i elektrycznie regulowane szyby oraz lusterka. 

W testowym egzemplarzu zamontowany był silnik Diesla o pojemności 1,7 l o mocy 115 KM i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm. Średnie spalanie auta z tą jednostką to 6 l/100 km. Żeby dynamicznie wyprzedzać, trzeba często redukować biegi, ale manualna przekładnia o sześciu przełożeniach działa precyzyjnie. Samochód jest dość twardy, lecz dzięki temu prowadzi się pewnie i nie wychyla na zakrętach.

Ceny Kii Carens ruszają od 65 990 zł.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe