Golf Plus też zmieniony 2008-12-04
Mamy Golfa VI, więc zmiany nie ominęły także jego podwyższonej wersji.

VW Golf Plus stał się właściwie niezależnym modelem i już zdobył sobie uznanie na rynku. Komu nie odpowiada długi Golf Variant, hatchback jest za mały, a Touran zbyt duży, ten wybiera Golfa Plusa. Podczas trwającej właśnie wystawy samochodowej w Bolonii pokazano najnowsze wcielenie tego modelu, które wyglądem odpowiada najnowszemu Golfowi VI.

Różnice w porównaniu z poprzednikiem widać z przodu. Reflektory mają inny, bardziej skośny kształt i pomiędzy nimi zaprojektowano charakterystyczny żebrowany pas z logo marki. Bryła nadwozia nie uległa zmianie, a modyfikacjom poddano jeszcze relingi i tylny zderzak. Tylne światła mają ten sam co wcześniej kształt, tylko mają bardziej czerwone klosze.

W kabinie przeprojektowano deskę rozdzielczą i przejęto sporo elementów z nowego Golfa VI tj. kierownica z dźwigniami, pokrętła środkowej konsoli, a także materiały wykończeniowe.

W gamie silników Golfa Plusa najważniejszą nowością są turbodiesle z wtryskiem common-rail o mocach od 90 do 140 KM. Zrezygnowano z tradycyjnych skrzyń biegów Tiptronic, a ich miejsce zajęły 6- lub 7-biegowe skrzynie DSG. Poza tym w wyposażeniu pojawiły się nowe opcje – np. tempomat z funkcją utrzymywania odstępu, układ automatycznego parkowania Park Assist i kamera cofania.

Nowy Golf Plus trafi do salonów w marcu przyszłego roku.
Żródło: VW galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe