Najtańszy Ford 2008-12-05
Produkowany w Polsce Ford Ka w podstawowej wersji kosztuje 28 900 zł, znacznie taniej od swojej poprzedniej generacji.

Nowy Ka to druga generacja małego Forda – pierwsza była produkowana właściwie bez zmian przez 13 lat. Nowe autko powstało we współpracy z Fiatem i dzieli większość podzespołów z Pandą i „500”. Ka i ten ostatni są produkowane na tej samej taśmie montażowej w Tychach.

Na polskim rynku Ka debiutuje w dwóch wersjach wyposażenia - Ambiente i Titanium. Do napędu do wyboru są dwie jednostki Fiata - benzynowa 1,2 o mocy 69 KM oraz wysokoprężna 1,3 o mocy 75 KM. Standardem jest 5-biegowa manualna skrzynia.

Wyposażenie podstawowe nowego Forda Ka obejmuje m.in.: ABS, dwie poduszki powietrzne, elektryczne wspomaganie układu kierowniczego, regulację kolumny kierownicy, automatycznie włączające się światła awaryjne podczas nagłego hamowania, zderzaki w kolorze nadwozia.

Odmiana Titanium koztuje 32 900 zł i dodatkowo obejmuje np. centralny zamek sterowany pilotem, elektrycznie sterowane szyby w drzwiach, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, klimatyzację manualną i reflektory przeciwmgielne.

Po cenach widać więc, że Ka jest znacznie tańsze od Fiata 500, który w segmencie mini odgrywa rolę raczej szykownego samochodu. Co więcej, Ford Ka również ma w ofercie pakiety stylizacyjne nadwozia i wnętrza o nazwach Digital, Tattoo i Grand Prix, dzięki którym Ka może trochę zmieniać swój charakter.

Mały Ford będzie do nabycia w salonach już pod koniec grudnia.
Żródło: FMP galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe