Bentley Continental GT - powolne dojrzewanie 2010-09-08
Bentley Continental

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Bentley zaprezentował Continentala GT drugiej generacji. Samochód bardzo wyraźnie nawiązuje do poprzednika. Bentley zapewnia, że to nie wersja po liftingu, ale całkiem nowe auto.

Trudno się dziwić niewielkim zmianom. Continental to jedno z bardziej popularnych samochodów „dla bogaczy”, jeżdża nim muzycy, biznesmeni i piłkarze.
Bentley Continetal GT sprawia teraz wrażenie odrobinę mniej masywnego. Przednie reflektory stworzone w technice LED pomniejszono, większe są za to wloty powietrza, a maska – bardziej opływowa. Tylne, przeprojektowane lampy również zostały wykonane w technologii LED. Inny jest także tylny zderzak.

Pod maskę trafi silnik twin-turbo 6.0 W12 o mocy 567 KM i momencie obrotowym rzędu 700 Nm. Z tym motorem przyspieszenie do setki zajmuje 4,6 s, a prędkość maksymalna wynosi ok. 320 km/h. Co ciekawe, Continental z tym silnikiem może jeździć na bioetanolu E85.
Opcjonalnie będzie można wybrać nowy, rzędowy motor 4.0 o ośmiu cylindrach, którego parametry są wciąż nieznane. Wiadomo, że ma być dużo bardziej oszczędny od wersji dwunastocylindrowej.

Usprawniona została skrzynia biegów Quickshifts o sześciu przełożeniach, która teraz potrafi redukować od razu o dwa biegi. Działaniem skrzyni można sterować za pomocą łopatek.
Napęd W Continentalu przekazywany jest na cztery koła, inny jest za to rozdział mocy. W poprzednim Bentleyu wynosił on 50/50, w nowym - 40/60 (przód/tył).
Środek został lekko zmieniony. Doszedł ekran dotykowy, system informacyjno-rozrywkowy z dyskiem twardym o pojemności 30 GB oraz nawigacja zintegrowana z Google Maps. Z tyłu przybyło miejsca, a przednie fotele wykonane wg design zwanego „Cobra”. Skóra, drewno i metal są oczywiście najwyższej próby.

Bentley Continental GT zadebiutuje w październiku w Paryżu. Cena i dokładna data rynkowego debiutu nie są znane.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe