Opel Astra GTC – nowy rywal Golfa GTI 2010-09-09
Opel Astra

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Opel wreszcie pokaże trzydrzwiową wersję Astry IV. W Paryżu zostanie wystawiona wersja GTC Paris.

Opel Astra GTC Paris to na razie koncept, ale od przedstawicieli Opla wiemy, że wersja produkcyjna będzie prawie identyczna.

Astra toczy odwieczny bój o klienta z Volkswagenem Golfem. Wersja GTC ma powalczyć również z Scirocco. Opel z pewnością przekonuje do siebie dynamiczną stylistyką. Linia dachu jest poprowadzona jak w autach typu coupe. Przetłoczenie na drzwiach znamy chociażby z Insignii, jednak ostrych cięć jest znacznie więcej. Ciekawie wyglądają zderzaki. Przedni ma duże wloty powietrza i poziome światła LED. GTC stoi na 21-calowych felgach, które raczej nie znajdą się w serii. Trzydrzwiowa Astra mierzy 4,46 m.

Pod maską GTC Paris znajdzie się 2-litrowy, czterocylindrowy silnik turbo, sprzężony z 6-biegową, manualną skrzynią i systemem start/stop. Model seryjny otrzyma szeroką gamę jednostek benzynowych i diesla. Wiadomo, że powstanie wersja GSi o mocy 200 KM, która ma stanowić konkurencję dla Golfa GTI. Z kolei ekstremalna Astra GTC OPC będzie mieć 280 KM, a jej rywalem będzie Golf R.

Opel Astra GTC pojawi się na drogach w przyszłym roku.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe