Chevrolet Aveo - z dala od Daewoo 2010-09-10
Chevrolet Aveo

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Jeszcze kilka lat temu małe i kompaktowe Chevrolety były tak naprawdę koreańskimi Daewoo z amerykańskim znaczkiem. Dziś ten okres to mgliste wspomnienie, czego najlepszym przykładem jest nowy Aveo.

Nowy Chevrolet Aveo, który zadebiutuje w październiku w Paryżu, wyraźnie nawiązuje do koncepcyjnego Aveo RS, zaprezentowanego wcześniej na targach w Detroit i Genewie. Daleko mu do poprzedniej wersji, która debiutowała w 2002 roku pod nazwą Daewoo Kalos.

Agresywny przód przypomina ostatnie auta Mitsubishi. Tylne światła ukryto w czarnych, plastikowych ramkach. Schowane są także klamki tylnych drzwi, dzięki czemu Aveo wygląda nie jak samochód pięcio-, ale trzydrzwiowy.


Koncern General Motors nie zaprezentował na razie zdjęć wnętrza nowego Chevroleta. Wiadomo, że wskaźniki mają nawiązywać do tych z motocykli. Podświetlenie konsoli środkowej ma być niebieskie, a do audi będzie się można podpiąć za pomocą USB, systemu Bluetooth i złącza AUX.

Chevrolet obiecuje, że w Aveo znajdzie się sporo schowków, a przestrzeń bagażowa będzie "jedną z najlepszych w klasie”.

Podwozie Aveo zostało zaprojektowane z myślą o rynku europejskim. Zawieszenie ma łączyć komfort i pewność prowadzenia. Seryjnie mały Chevy dostanie układ kontroli trakcji, ABS i elektroniczne wspomaganie.

Pod maską znajdą się benzynowe silniki 1.2 (70 lub 86 KM), 1.4 (100 KM) i 1.6 (115 KM). Po raz pierwszy w Aveo pojawi się turbo diesel – 1.3 o mocach 70 lub 90 KM, z systemem start/stop.

W zależności od silniki, Chevy będzie wyposażony w 5- lub 6-biegową skrzynię manualną. Benzynowe jednostki 1.4 i 1.6 opcjonalnie mogą być sprzężone z 6-stopniowym automatem.

Chevrolet Aveo zadebiutuje latem 2011 roku, w wersji pięciodrzwiowej i sedan. Nie wiadomo czy wersja z kufrem zostanie pokazana w Paryżu.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe