Peugeota koncepcje elektryczne 2010-09-22
Peugeot EX1

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Najnowszy pojazd koncepcyjny firmy Peugeot to dwumiejscowy elektryczny roadster, wyróżniający się futurystyczną stylistyką i oryginalną konstrukcją.

EX1 pobił już kilka rekordów przyspieszenia ze startu zatrzymanego. Znakomite osiągi zawdzięcza aerodynamicznym kształtom, super lekkiej konstrukcji, dwóm silnikom elektrycznym, które zapewniają łączną moc o wartości 250 kW (340 KM), oraz napędowi na wszystkie koła.

Jednym z głównych założeń przy tworzeniu tego pojazdu była lekkość konstrukcji, której podporządkowano design całego nadwozia. W EX1 odnajdziemy charakterystyczne elementy nowej stylistyki Peugeot, po raz pierwszy wykorzystane w samochodzie koncepcyjnym SR1, którego bryłę wytyczają łagodne i opływowe linie. Ozdobione aluminiowymi elementami drzwi nawiązują do modeli RCZ i BB1.
Opracowując projekt EX1 wykorzystano doświadczenie zdobyte podczas tworzenia pojazdu koncepcyjnego Asphalte (1996) oraz dwóch modeli 20Cup (2005).

Wybrana dla EX1 struktura pozwoliła zmniejszyć rozmiar przedziału pasażerskiego, co umożliwiło optymalny rozkład masy i całkowite usunięcie dodatkowego obciążenia w obrębie zwisu przedniego i tylnego. Układ zawieszenia wykorzystuje szereg rozwiązań, które gwarantują bardzo dobrą przyczepność. Konstrukcja przedniego zawieszenia to dwa wahacze poprzeczne z łącznikami, zaś z tyłu znajdziemy pojedynczy wahacz poprzeczny z umieszczonym centralnie amortyzatorem.

Aby w jeszcze większym stopniu obniżyć masę i zwiększyć sztywność nadwozia, jego samonośna jednobryłowa konstrukcja została wykonana z kompozytów węglowych o strukturze plastra miodu. W kompozytowym nadwoziu umieszczono punkty montażowe mechanicznych zespołów pojazdu.

Auto zostanie pokazane szerszej widowni najprawdopodobniej w Paryżu.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe