IAA HANOVER 2010: DAF Hybrid i Limited Edition 2010-09-24
DAF

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

W Hanowerze można obejrzeć sporo ekologicznych pojazdów użytkowych.  Jednym z nich jest DAF LF Hybrid.

Testy samochodu w zwykłym ruchu trwały dwa lata. Teraz LF ma wejść do produkcji. DAF chwali się, że będzie to pierwsza europejska seryjnie produkowana ciężarówka o napędzie hybrydowym.

Do napędu LF służy 4,5-litrowy diesel o niskiej emisji spalin, który jest wspomagany silnikiem elektrycznym o mocy 160 KM. Motory są sprzężone z 6-biegową skrzynią automatyczną. W zależności od poziomu naładowania litowo-jonowych baterii, komputer decyduje, czy DAF jedzie dzięki samemu silnikowi Diesla, dzięki hybrydowemu napędowi czy tylko na prąd.

DAF LF Hybrid początkowo trafi na rynki krajów, które szczególnie wspierają kupno „zielonych pojazdów”, m.in. do Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii.


DAF słynie jednak z produkcji dużych ciężarówek do podróży przez kontynent. Dla szczególnie wymagających niemieckich firm logistycznych firma opracowała limitowaną wersję modelu FAR XF105 – Blue Edition. Ciężarówka wyróżnia się m.in. dzięki aluminiowym felgom Alcoa, pakietowi aerodynamicznemu i ksenonowym reflektorom. DAF jest napędzany silnikiem o pojemności prawie 13 litrów o mocy 460 KM, połączonemu z 12-stopniowym automatem. W skład wyposażenia, poza lodówką, systemem audio i skórzanym wykończeniem, wchodzi zabezpieczenie Night Lock, które ma na postoju chronić kierowcę przed włamywaczami.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe