Walter de Silva odchodzi z Volkswagena 2015-11-09

Walter de Silva

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Walter de Silva, szef działu stylistycznego Grupy Volkswagen, odchodzi z koncernu. Oficjalny powód to odejście na emeryturę.

Walter de Silva to jeden z najsłynniejszych designerów ostatnich dwóch dekad. Kierował projektami wszystkich marek Volkswagen Group przez dziewięć lat. Na początku swojej pracy dla niemieckiego koncernu był szefem designu w Seacie. Miał za zadanie nadać autom hiszpańskiej marki sportowego sznytu. Wcześniej był głównym stylistą Fiata i Alfy Romeo.

Walter de Silva zmienił wygląd modeli Audi. Zgodnie z jego pomysłem, samochody tej marki mają charakterystyczny, duży grill. Zaprojektował m.in. pierwsze Audi R8, Audi TT drugiej generacji, współczesnego Volkswagena Scirocco oraz Alfy Romeo 156 i 147. Jak mówi, jego ulubionym dziełem jest Audi A5.

Walter de Silva przechodzi na emeryturę. Jego decyzja jest zapewne związana ze skandalem dotyczącym emisji szkodliwych substancji, który będzie dla Volkswagena niezwykle kosztowny. Koncern będzie musiał wydać miliardy na akcję serwisową swoich pojazdów, odszkodowania i kary finansowe.

Volkswagen Group wszędzie szuka oszczędności. Planuje obciąć budżet działu designu o 100 mln euro.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe