5 gwiazdek dla Toyoty RAV4 2016 w testach bezpieczeństwa NHTSA 2016-01-29

Toyota RAV4

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

Toyota RAV4 2016 otrzymała najwyższą notę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa amerykańskiej agencji rządowej National Highway Traffic Safety Administration.

Najlepiej samochód wypadł w zderzeniu bocznym, bardzo dobre wyniki uzyskał także w zderzeniu czołowym i w dachowaniu. Wynik odnosi się do wersji z napędem na przednią oś i na obie osie z silnikami benzynowymi i Diesla. Wersja hybrydowa Toyoty RAV4 nie została jeszcze przebadana.

RAV4 jest już w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, gdzie wyposażony jest m.in. w ABS, układ stabilizacji toru jazdy, kontrolę trakcji i osiem poduszek powietrznych w standardzie. W ofercie dostępny jest także monitoring martwego pola.

W grudniu RAV4 otrzymał najwyższą ocenę także w badaniu innego renomowanego ośrodka badawczego w Ameryce – Insurance Institute of Highway Safety. Model znalazł się w elitarnej grupie Top Safety Pick + za świetne wyniki w tekstach zderzeniowych i wyposażeniu w zaawansowane systemy bezpieczeństwa czynnego. IIHS przyznał SUV-owi Toyoty najwyższe oceny we wszystkich testach, łącznie z najbardziej wymagającym – zderzeniem jedną czwartą szerokości maski.

Żródło: motonews.pl galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe