Infiniti QX30 - wszechstronność na wyższym poziomie 2016-02-11

Infiniti QX30

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

Stworzony z myślą o nowej generacji nabywców towarów luksusowych, absolutnie nowy QX30 premium active crossover może się poszczycić przemyślanym wyglądem, kreującym odważny manifest wizualny. Model, który zadebiutuje w Europie podczas salonu genewskiego, dołącza do Q30 jako część nowej linii modelowej kompaktów klasy premium Infiniti.

QX30 zachował wyraziste i eleganckie cechy stylistyczne zastosowane w modelu koncepcyjnym, czyli bardzo odważne przetłoczenia blach, unikalną sylwetkę crossovera oraz asymetryczną kabinę. Opracowano go w zgodzie z nową filozofią rozwoju produktu, jeszcze wyraźniej podporządkowaną stylistyce.

Nowy model cechuje nie tylko efektowny wygląd, ale też wyższa pozycja jazdy, jakość prowadzenia budująca zaufanie kierowcy, a także „wszędobylski” charakter auta. QX30 dostępny jest z inteligentnym systemem napędu na wszystkie koła. W efekcie samochód znakomicie radzi sobie zarówno na ulicach metropolii czy podmiejskich szosach, jak i na krętych drogach wiejskich. I to w każdych warunkach pogodowych.

Nowa kategoria auta dla nowej kategorii nabywców

Infiniti kieruje QX30 do nowej generacji nabywców klasy premium. Segment crossoverów tej klasy jest obecnie na całym świecie jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku. Przedstawiciele generacji X i Y będą od roku 2020 stanowili większość nabywców w tym segmencie. Dla nich samochód nie ma odzwierciedlać przynależności do grupy społecznej, ale ma być wyrazem własnego, otwartego na nowości, „ja”.

Wypełniając lukę pomiędzy kompaktowymi samochodami rywali, a większymi crossoverami, QX30 zajmie na rynku wyjątkową pozycję. Właściwa crossoverom wszechstronność rozciąga się w przypadku Q30 od wyjątkowo czarującej stylistyki, przez szeroki zakres komfortu, wygody i bezpieczeństwa, aż po cechy dynamiczne, takie jak choćby inteligentny napęd na wszystkie koła. Podwyższony w stosunku do Q30 prześwit oraz własności układu napędowego podnoszą poziom zaufania kierowcy do samochodu.

Wyważony charakter crossovera został w przypadku QX30 osiągnięty bez utraty szyku i komfortu, jakiego oczekują nabywcy aut w segmencie premium. Atrakcyjność modelu zasadza się w jego odmiennym, wysoce ekspresyjnym designie oraz najwyższej jakości wykończeniu − cechach koniecznych do odniesienia sukcesu w segmencie premium.

Design łamiący konwencje w projektowaniu

Oryginalny prototyp QX30, który zadebiutował na arenie międzynarodowej na salonie genewskim w 2015 roku, łączył w sobie miękkie, łagodne linie coupé z dumną postawą czteronapędowego crossovera. Kierując się typowym dla Infiniti podejściem do tworzenia produktu z wyraźnym pierwszeństwem designu, w produkcyjnej wersji modelu QX30 utrzymano te charakterystyczne cechy.

Połączenie nisko poprowadzonych linii, podniesionego prześwitu i emanującego mocą wyglądu crossovera robi potężne wrażenie. Pełna siły postawa na dużych, szeroko rozstawionych kołach nadaje temu samochodowi cechy wszędołaza, gotowego podjąć wyzwanie zmierzenia się z dowolnymi warunkami jazdy, przy zachowaniu, właściwej klasie, najwyższej jakości wykończenia.

QX30 ma prześwit większy o 30 mm od Q30 Premium i o 45 mm od Q30 Sport. W jego seryjnym wyposażeniu ujęto m.in. satynowane, chromowe relingi dachowe, co jeszcze bardziej podkreśla jego charakter i formę, a zarazem zwiększa funkcjonalność. Poszerzenie nadkoli QX30 nakładkami, zwiększyło szerokość auta niby tylko o 5 mm, za to znacząco przydało mu wyglądu crossovera gotowego podejmować różnorodne wyzwania.

Podobnie jak w przypadku Q30, wyraziste przetłoczenia nadwozia, współtworzące pełne siły powierzchnie boczne, każą spojrzeć na QX30 jak na emocjonalne wyznanie ujęte w nowe dynamiczne formy. Grill o dwóch łukach i trójwymiarowej siatce wyewoluował z rozwiązania stylistycznego zastosowanego w Q30. Płynnie łączy się w organiczny kształt z lampami głównymi. Charakterystyczne linie ciągną się od wyoblonej maski poprzez błotniki i burty, aż po mocne barki. Efekt wizualny jest dalece różny od prostych, „mechanicznych” linii, znanych z konkurencyjnych modeli, przywołuje bowiem skojarzenie z mięśniami naprężonymi pod skórą. Typowy dla Infiniti tylny słupek dopełnia dzieła, podkreślając swą charakterystyczną linią dynamikę ruchu, nawet gdy auto stoi.

Podwyższona pozycja za kierownicą dodaje prowadzącemu pewności siebie, doskonale wpisując się we wszechstronny charakter samochodu. Całkowita wysokość nadwozia – 1530 mm z relingami w standardzie – a także smukłość przednich słupków, przyczyniają się do lepszej niż w autach konkurencyjnych widoczności w przód. Wsiadanie i wysiadanie ułatwia natomiast wyższe położenie siedzisk (punkt biodrowy: 1324 mm).

Wśród innych cech wyglądu zewnętrznego warto wskazać – opracowane na nowo – przedni i tylny zderzak, ziarninowane progi dla podkreślenia gotowości do podboju świata, a także satynowany chrom na elementach wykończeniowych karoserii. Wszystkie te elementy stanowią znakomite tło dla metalizowanego lakieru klasy premium.

QX30 – asymetria i komfort

Śmiałe podejście Infiniti do stylistyki znajduje kontynuację we wnętrzu QX30, które, wykorzystując ekspresyjne, nowoczesne i dynamiczne formy, rzuca wyzwanie podporządkowanym symetrii standardom projektowym. Asymetryczne powierzchnie współtworzą fale i dynamizują przeplatające się linie otaczające kierowcę. Gdy światło w naturalny sposób przemieszcza się i załamuje na tak wyrzeźbionych powierzchniach i kontrastowych materiałach kabiny, siedzący wewnątrz mają poczucie ruchu. Wszystko to buduje nad wyraz przyjazne otoczenie.

Designerzy Infiniti sięgnęli po najlepsze materiały i metody wykończenia, by uzyskać efekt kabiny tyleż nowoczesnej, co luksusowej. Zaprojektowana specjalnie dla QX30 tapicerka podkreśla unikatowy charakter wnętrza. Standardowym materiałem wykończeniowym jest czarna tkanina, a – oferowane jako opcje – czarna lub beżowa skóra wprowadzają jeszcze szlachetniejszą atmosferę.

Żródło: motonews.pl galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe