Lexus RX 350L - co się pod tym kryje? 2016-03-21

Lexus

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

Portal Lexus Enthusiast dotarł do informacji, że japoński producent samochodów luksusowych zarejestrował w Europie znak towarowy RX350L, co sugeruje, że firma zamierza wprowadzić na rynek wydłużoną wersję tego modelu. Tradycyjnie dodatkowa litera L na końcu symbolu modelu oznacza wersję o zwiększonym rozstawie osi – na przykład Lexus LS 600h L to wydłużona odmiana flagowej, hybrydowej limuzyny LS 600h, zapewniająca pasażerom większy komfort podróżowania dzięki powiększonej kabinie.

W przypadku Lexusa RX wydłużenie nadwozia umożliwiłoby dodanie trzeciego rzędu siedzeń, pozwalając przewozić większą liczbę pasażerów, na co od dawna czekają klienci. Prace nad nową wersją bestsellerowego modelu potwierdza fakt zaobserwowania w ubiegłym roku zamaskowanego prototypu RX podczas prób drogowych w Kalifornii.

Lexus RX, który w momencie debiutu pierwszej generacji zdefiniował nowy segment luksusowych samochodów SUV, od początku sprzedaży pozostaje najchętniej kupowanym modelem w 26-letniej historii marki – do chwili wprowadzenia na rynek w ubiegłym roku najnowszej, czwartej generacji samochodu sprzedano ponad 2,2 miliona egzemplarzy.

Lexus ma szerokie plany na przyszłość, warto przypomnieć, że niedawno zarejestrował w Europie i Australii znaki towarowe zapowiadające wprowadzenie nowego modelu UX, czyli crossovera.

Żródło: motonews.pl

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe