Podwójne zwycięstwo Audi 2016-04-22

Audi

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

W plebiscycie „Auto z napędem na cztery koła roku 2016” rozpisanym wśród czytelników niemieckiego czasopisma Auto Bild Allrad, cztery pierścienie zdobyły dwie nagrody. Audi A4 allroad quattro wygrywa w kategorii „Crossover z napędem na cztery koła”, Audi A6 jest zwycięzcą kategorii „Samochód osobowy z napędem na cztery koła powyżej 40 000 euro”. Wyróżnienia wręczono w czwartkowy wieczór we Frankfurcie nad Menem.

„To podwójne zwycięstwo, to podkreślenie osiągnięć pełnej sukcesów historii napędu quattro oraz siły i wydajności modeli Audi typu allroad – wszechstronnych samochodów o offroadowych możliwościach” – mówi dr Stefan Kirsch, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego.

Należy podkreślić, że następca wyróżnionego tu Audi A4 allroad quattro, to pierwszy wprowadzony do seryjnej produkcji samochód z Ingolstadt, wyposażony w napęd na cztery koła quattro, technikę ultra i silnik 2.0 TFSI. Montowany w tym modelu napęd na cztery koła quattro zoptymalizowano pod względem wydajności, nie ujmując nic z właściwości trakcyjnych i dynamiki jazdy. Dzięki niskiemu zużyciu paliwa i zredukowanych wartościach emisji CO2, samochód ten wyznacza nowe standardy codziennego użytkowania w swojej klasie.

Wybór „Auta roku z napędem na cztery koła” przeprowadzono w dziesięciu kategoriach. Audi A4 allroad otrzymało 17,4 procent głosów, a na Audi A6 głosowało 10,6 procent czytelników. W obu przypadkach były to najwyższe noty.

Żródło: motonews.pl

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe