Nowy Peugeot i-Cockpit - więcej doznań z jazdy 2016-04-25

Peugeot

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

Peugeot prezentuje swoją wizję wnętrza przyszłości – nowy Peugeot i-Cockpit. Stworzony z myślą o intuicyjnym i naturalnym prowadzeniu auta, ten funkcjonalny koncept, zaprezentowany na specjalnie stworzonym modelu demonstracyjnym, stanowi zapowiedź wyglądu wnętrza przyszłych modeli marki. Starannie dopracowana ergonomia, wysoko umieszczony wyświetlacz główny, ekran dotykowy – nigdy dotąd zaawansowane technologie nie miały tak pięknej oprawy. Jego projekt opiera się na doświadczeniach 2,2 miliona użytkowników pierwszej generacji Peugeot i-Cockpit montowanego w modelach Peugeot 208, 2008 i 308. Nowy Peugeot i-Cockpit potęguje doznania kierowcy i wprowadza go wraz z pasażerami w nowy, ekscytujący i wzbudzający emocje wymiar podróżowania, oddziaływujący równocześnie na niemal wszystkie zmysły.

Dążenie do zapewnienia jeszcze większej przyjemności z jazdy skłoniło Peugeot kilka lat temu do podjęcia prac nad zmianą architektury miejsca kierowcy, w celu zapewnienia jeszcze lepszych warunków prowadzenia auta. Testy i badania doprowadziły do powstania innowacyjnej koncepcji urządzenia wnętrza modeli marki, nazwanej – Peugeot i-Cockpit.

Składają się na nie następujące elementy:

  • Kompaktowa kierownica, zapewniająca większą zwrotność i potęgująca doznania z jazdy. Dzięki niej prowadzenie auta staje się prawdziwym źródłem przyjemności.. Z uwagi na mniejsze rozwarcie ramion zmniejsza się amplituda ruchów przy wykonywaniu manewrów. Powoduje to zwiększenie szybkości i zręczności manewrów kierowcy, zapewniając mu jednocześnie bardziej rozluźnioną pozycję za kierownicą.
  • Wyświetlacz w polu widzenia drogi pokazujący kierowcy najważniejsze informacje związane z prowadzeniem samochodu. Pozwala skupić się na torze jazdy bez odrywania wzroku od drogi. Ergonomiczna pozycja ciała, możliwa dzięki kompaktowemu rozmiarowi kierownicy, zwiększa poziom komfortu kierowcy i zmniejsza jego zmęczenie.
  • Duży dotykowy ekran wyświetlający rozmieszczone w intuicyjny sposób elementy sterowania systemami związanymi z komfortem podróżowania (radio, klimatyzacja, itd.) i umożliwiający obsługę w naturalny sposób wszystkich urządzeń pokładowych.

Wspólnie tworzą one technologicznie zaawansowaną deskę rozdzielczą o zadziwiająco czystych i nowoczesnych kształtach. Niemal całkowity brak przycisków w połączeniu ze szlachetnymi materiałami wykończeniowymi i wysoką jakością wykonania podkreśla unikatowość Peugeot i-Cockpit. Pozytywnie wpływa na przyjemność prowadzenia, płynność ruchów oraz koncentrację kierowcy i sprawia, że wnętrze modeli Peugeot jest jedyne i rozpoznawalne na rynku.

Żródło: motonews.pl galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe