Porsche Platinum GT3 CCCE - polska runda na Torze Poznań 2016-05-06

Porsche

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

Niespełna tydzień po długim majowym weekendzie, zawodnicy Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe zmierzą się ze sobą w drugiej rundzie markowego pucharu. Po wyjątkowo emocjonujących wyścigach na Slovakia Ring, tym razem kierowcy będą ścigać się na Torze Poznań. Dla znaczącej większości będzie to jedyna domowa rundą w tym sezonie. Poznańskie wyścigi Porsche Platinum GT3 CCCE towarzyszyć będą otwarciu sezonu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Wielkopolski tor jest świetnie znany zarówno doświadczonym uczestnikom pucharu jak i tegorocznym debiutantom, którzy zdominowali pierwszą rundę GT3 CCCE na Słowacji. Polski obiekt z pętlą o długości nieco ponad 4 kilometrów i kilkoma słynnymi zakrętami (m.in. Baba Jaga) jest często miejscem bardzo emocjonujących pojedynków i wydarzeń. W zeszłym roku nie brakowało bezpośredniej walki oraz wyścigowych incydentów.

Tegoroczne zawody w Poznaniu odbędą się w formacie dwudniowym. Zawodnicy wyjadą na tor po raz pierwszy w piątek, kiedy to o godzinie 11:00 rozpocznie się 35-minutowy trening. Tego samego dnia o 15:50 ruszą także 35-minutowe kwalifikacje. W sobotni poranek o godzinie 11:30, ruszy pierwszy wyścig poznańskiej rundy Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, który potrwa 25 minut. Po raz drugi zielone światło startu zapali się w sobotę o 16:10. Po 25 minutach poznamy zwycięzcę czwartego wyścigu w sezonie. Do grona faworytów zaliczają się zarówno młodzi Piotr Parys, Jędrzej Szcześniak oraz Marcin Jaros, jak i wielokrotni tryumfatorzy wyścigów, wśród których znajdują się m.in. Marcin Jedliński i Andrzej Lewandowski.

Wypowiedzi przed drugą rundą Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe:

Piotr Parys:

„Tor Poznań wszyscy zawodnicy znają bardzo dobrze. Ja również czuje się tam pewnie, bo przejeździłem na nim mnóstwo kilometrów – począwszy od pucharu Kia, poprzez Volkswagena jak i również Porsche. Rywalizacja będzie tam zapewne bardzo wyrównana, a różnice czasowe nieduże. Okres pomiędzy wyścigami na Słowacji, a zbliżającą się rundą przepracowałem na sto procent. Pod kątem psychicznym i fizycznym jestem teraz jeszcze lepiej przygotowany. Podwójne zwycięstwo na Słowacji w żaden sposób mnie nie deprymuje. Temat jest zamknięty, teraz skupiam się na Poznaniu, gdzie dodatkową siłę przynoszą mi kibice. Już nie mogę się doczekać pierwszego wyjazdu na tor.”

Jędrzej Szcześniak:

„Dobry wynik ze Słowacji nastawia mnie do bojowego działania w Poznaniu. Zdecydowana większość zawodników będzie dobrze znała ten tor. Uzyskiwane czasy będą więc bardzo dobre, dzięki czemu wyścigi powinny być ekscytujące. Czeka nas dużo walki i emocji! Nie obawiamy się żadnych rywali, postaramy się podejść do kwalifikacji z jak najlepszej strony, celując w najwyższe lokaty. Liczę, że pojawią się liczne grupy kibiców i znajomych, a to stanowi na pewno dodatkową motywację i siłę, która popchnie mój samochód jeszcze mocniej do przodu.”

Piotr Wójcik:

„Przed nami jedyna runda w Poznaniu. Tor jest wszystkim bardzo dobrze znany i większość będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Ja jestem pozytywnie nastawiony, bo to moja pierwsza runda w tym sezonie. Niestety na Słowacji nie mogłem się pojawić, ale teraz wracam do rywalizacji. Najważniejsze to zbierać punkty i walczyć sportowo z młodymi zawodnikami. Jak widać debiutanci w pucharze mają bardzo dobre wyniki, jeżdżą bardzo szybko i na pewno z nimi walka będzie zacięta. Ponieważ w Poznaniu pojawi się rodzina i przyjaciele, poziom stresu będzie troszeczkę wyższy niż na innych rundach. Mam nadzieję, że kibiców na rundzie będzie tylu ile może pomieścić poznański obiekt. Ja i koledzy z zespołu możemy obiecać, że damy niezłe show! Jest nas coraz więcej, puchar się rozwija, a więc zapraszamy kibiców na tor.”

II runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

Piątek 6 maja, 11:00 – 11:35 – sesja treningowa
Piątek 6 maja, 15:50 – 16:25 – sesja kwalifikacyjna
Sobota 7 maja, 11:30 – Wyścig 1 (25 minut)
Sobota 7 maja, 16:10 – Wyścig 2 (25 minut)

Żródło: motonews.pl galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe