Skoda Kodiaq - silna jak niedźwiedź 2016-05-11

Skoda

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

Kodiaq: taka nazwę będzie nosił nowy, duży SUV, który dołączy do oferty Skody. Odnosi się do niedźwiedzi Kodiak, żyjących na wyspie leżącej przy południowym wybrzeżu Alaski. Zapis nazwy zapożyczony został z języka miejscowej ludności Alutiiq. Skoda rozpocznie ofensywę w segmencie SUV wraz z premierą tego modelu, w drugiej połowie bieżącego roku.

Obok około 14 000 osób na wyspie Kodiak – surowym, ale fascynującym miejscu, zlokalizowanym na południe od Alaski (57 stopni N, 153 stopni W) – żyje około 3 500 niedźwiedzi gatunku Kodiak. Miejscowa ludność Alutiiq nazywa je Taq uka ‚aq – litera „q” na końcu jest charakterystyczna dla używanych przez nich nazw zwierząt. nawiązując do tego faktu w nazwie modelu Skoda dowodzi szacunku dla kultury Alutiiq. Jednocześnie zakończenie nazwy literą „q” wyróżnia markę, nadając jej unikatowy charakter.

Masywność i siła – niedźwiedź i Skoda Kodiaq dzielą wiele wspólnych cech. Mierzący 4,7 metra długości, nowy SUV Skody będzie mógł komfortowo przewieźć siedem osób. Równie sprawnie poradzi sobie na drogach, jak i poza utartymi szlakami. Wielka siła zwierzęcia będzie także widoczna w projekcie Skody Kodiaq: wyraziste, muskularne linie uosabiają dynamizm, krzepką budowę i siłę, zapewniającą bezpieczeństwo.

Mierzące do 3 metrów i ważące około 400 kilogramów osobniki tego gatunku są jednymi z największych i najsilniejszych niedźwiedzi na świecie. W przeciwieństwie do innych, żyją jednak w pokoju, rozwijając więzi społeczne: dzielą się doświadczeniami i wspólnie się bawią, czasem nawet zdradzą znajomym swoje najlepsze miejsce połowu łososi. Można więc powiedzieć, że te inteligentne stworzenia radzą sobie w myśl idei „simply clever”, tak jak przemyślane rozwiązania w samochodach Skody.

Czeska marka będzie wprowadzała swój nowy model pod hasłem „Odkrywaj nieznane”. Kodiaq rozpocznie ofensywę w segmencie SUVów, której zadanie będzie zwiększenie udziału marki w tej kategorii. Skoda Kodiaq ukaże się światu w drugiej połowie bieżącego roku, na rynku zadebiutuje na początku przyszłego.

Żródło: motonews.pl

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe