Kierowca zespołu TOM'S za kierownicą Lexusa LFA w Goodwood 2016-07-05

Lexus

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

Goście niedawnej imprezy Goodwood Festival of Speed mieli okazję podziwiać nowego Lexusa LC 500, wyścigowego Lexusa RC F i efektowne drifty w wykonaniu legendarnego Lexusa LFA. Maszynę prowadził kierowca RC F GT500 japońskiego zespołu TOM’S, James Rossiter.

Rossiter startuje w wyścigach na całym świecie, ale ze względu na obowiązki większość czasu spędza w Japonii, którą jest zauroczony. Jak mówi, nigdzie indziej nie widział takiej fascynacji sportami motorowymi.

Starty w zespole TOM’S zaczynał od Lexusa RC F w roku 2014, gdy zespół był bliski zwycięstwa, utrzymując pierwszą pozycję aż do ostatniego wyścigu. Od tego czasu TOM’S utrzymuje się w ścisłej czołówce – w tym sezonie jest drugi w zestawieniu.

Lexus RC F GT500, którym jeździ Rossiter, podlega ciągłej ewolucji. W ulepszaniu auta pomaga producent, a współpraca daje obustronne korzyści – wiele pomysłów znajduje odzwierciedlenie w samochodach seryjnych.

Zapytany o możliwość startu hybrydowych Lexusów w wyścigach GT500 w razie zmiany przepisów kierowca odpowiada, że jest to możliwe, zwłaszcza wobec faktu, że macierzysty koncern Lexusa, Toyota, wprowadził hybrydy do wyścigów World Endurance Championship.

Żródło: motonews.pl galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe