Skoda Kodiaq - pierwsze zbliżenie na detale SUV-a 2016-08-16

Skoda

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

Skoda Kodiaq oficjalnie zadebiutuje 1 września w Berlinie. Jednak czeska marka już teraz uchyla rąbka tajemnicy. Prezentuje wybrane detale nadwozia swojego nowego, dużego modelu w segmencie SUV. Obrazują one sposób, w jaki Skoda przenosi swój ekspresyjny język stylistyczny na grunt SUV-ów. Jednocześnie wskazują na bezkompromisowy design czeskiej marki i najwyższą jakość wykończenia.

Skoda Kodiaq – detale

Już te detale Skody Kodiaq robią wrażenie: szeroki, wyrzeźbiony przestrzennie grill epatuje niepowtarzalnym charakterem. Wąskie, pochylone przednie światła nadają pierwszemu dużemu modelowi segmentu SUV Skody wygląd nie do pomylenia z żadnym innym samochodem na drodze. Po raz pierwszy w historii marki dostępne będą także w wersji wykonanej całkowicie w technologii LED.

Z boku i z tyłu Skoda Kodiaq także prezentuje się bardzo wyraziście. Dzieje się tak za sprawą atletycznie wyrzeźbionych drzwi i pokrywy bagażnika. Tylne światła, standardowo wykonane w technologii LED, układają się w tradycyjny dla czeskiej marki motyw litery C.

Skoda Kodiaq – wnętrze

Typowa dla Skody jest także wyjątkowo duża ilość miejsca. Pięciomiejscowy Kodiaq oferuje największy bagażnik w swojej klasie, o wielkości od 720 do 2065 litrów (przy złożonych oparciach tylnych siedzeń). Po raz pierwszy w historii marki model ten może być zamawiany także w wersji siedmioosobowej.

Dzięki rozbudowanym możliwościom aranżacji wnętrza z przesuwnymi i pochylanymi siedziskami, kabina może być zaadaptowana dla wszelkich potrzeb. Z opcjonalnym składanym oparciem przedniego fotela w kabinie modelu Kodiaq można przewieźć przedmioty o długości nawet 2,9 metra długości.

Skoda Kodiaq – systemy bezpieczeństwa i ułatwiające jazdę

Obecne na pokładzie najnowocześniejsze systemy wspomagające prowadzenie dbają o jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy. System Area View wykorzystuje kamery rozmieszczone po wszystkich stronach nadwozia tak, by stworzyć dla kierowcy kompleksowy obraz otoczenia wokół samochodu. Jest on prezentowany na wyświetlaczu systemu infotainment. Kierowca może wspomagać się widokiem samochodu z lotu ptaka oraz pełną panoramą o kącie widzenia 180 stopni przed i za samochodem.

Kolejnym przydatnym udogodnieniem, debiutującym w ofercie czeskiej marki, jest system Tow Assist. Wspomaga manewrowanie z przyczepą podczas powolnego cofania. Podczas jazdy na wstecznym biegu do głosu dochodzi także nowy system Manoeuvre Assist. Wyhamuje on samochód, gdy tylko zauważy za nim przeszkodę.

Listę przydatnych innowacji uzupełniły także mobilne usługi sieciowe Skoda Connect. Podzielone są na dwie kategorie. Usługi Infotainment Online zapewniają jeszcze więcej informacji i poszerzone funkcje nawigacji w czasie rzeczywistym. Natomiast sługi Care Connect zapewniają wsparcie dla samochodu.

Wśród funkcji Care Connect pojawia się wyjątkowo cenna zdolność do automatycznego wykonania telefonu alarmowego po wypadku. Po wykryciu aktywacji poduszki bezpieczeństwa system niezwłocznie łączy się ze służbami ratunkowymi, wskazując lokalizację samochodu. Pełen zakres informacji i wygląd samochodu zostaną ujawnione już pierwszego września podczas światowej premiery w Berlinie.

Żródło: motonews.pl galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe