Slow Road, czyli podróże w duchu Slow Life 2016-08-18

Slow Road

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

Z inicjatywy grupy pasjonatów slow drivingu powstało przedsięwzięcie Slow Road, Jest poświęcone tematyce podróżowania bocznymi drogami do miejsc wpisujących się w filozofię życia w stylu slow.

Projekt Slow Road to rozszerzenie i kontynuacja zeszłorocznego projektu filmowego #pieknedrogi.pl. Miał on miał na celu odkrycie i pokazanie dziesięciu najpiękniejszych polskich tras.

– Projekt #pieknedrogi.pl spotkał się z pozytywnym odbiorem oraz dużym zaangażowaniem internautów. Jego kontynuacją jest akcja Slow Road. Ma na celu wytyczenie niebanalnych i widokowych polskich tras, na których znajdują się wartościowe, ciekawe miejsca, realizujące w praktyce założenia slow life. Docelowo chcemy opracować wyjątkowy przewodnik dla zwolenników takich podróży. – mówi Magdalena Węglewska, dyrektor PR Mazda Motor Poland.

Punkty Slow

Punkty Slow to miejsca nieodkryte, mało znane i klimatyczne, które realizują w praktyce założenia slow life. Punkty zostaną podzielone wg trzech kategorii:

  1. Miejsca noclegowe – ważna będzie ich jakość, estetyka i architektura, ekologia, a także unikalny i oryginalny charakter.
  2. Kulinaria (nie tylko lokale, ale także produkty regionalne) – istotne będą walory smakowe i zdrowotne oferowanych dań, ich przygotowanie. Ważne będą także wartości wiążące podawane jedzenie z tradycją i historią.
  3. Atrakcje i pomysły na spędzenie wolnego czasu w stylu slow – jest to pojemna kategoria, dlatego w tym wypadku najważniejsze będzie, by miejsca były przyjazne dla środowiska oraz związane z wartościami ważnymi dla regionu.

Slow Road a turystyka weekendowa

Slow Road ma na celu promocję stylu życia polegającego na jak najczęstszym, całorocznym organizowaniu „ucieczek z miasta” i „wolnych weekendów” daleko od utartych szlaków.

– Chcemy, by wszyscy zainteresowani wartościami związanymi z filozofią slow mieli łatwy dostęp do miejsc godnych polecenia. Zbierzemy materiał, sprawdzając, fotografując i filmując Punkty Slow. Następnie podzielimy się tym wszystkim z internautami. Zainteresowani wartościami slow będą mogli skorzystać z naszej mapy. Posłuży ona do zaplanowania weekendowych wyjazdów czy dłuższych urlopów. Z dala od tłumów i hałasu.

Przyłącz się do Slow Road!

Aktywne zwalczanie pośpiechu, jazda dla czystej przyjemności, unikanie tłumów, zdrowe jedzenie, przyroda, architektura i „święty spokój” w dobrym wydaniu – tak w kilku słowach można określić założenia projektu Slow Road.

Inspiracje i aktualne informacje na temat projektu można także znaleźć na profilu Slow Road na Facebooku.

Żródło: motonews.pl

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe