Czy Toyota Auris może być dobrym autem rajdowym? 2016-10-11

Toyota

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

Samochody Toyoty słyną z trwałości i niezawodności, ale czy seryjna Toyota Auris, która wygląda na auto dość delikatne, jest w stanie podołać trudom rajdowej jazdy?

Toyota Auris w Rally America

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, amerykańskie Centrum Techniczne Toyoty (TTC) w Ann Arbor w stanie Michigan przygotowało seryjnego Aurisa do startu w Rally America. Model ten sprzedawany jest w USA jako Corolla iM.  Specjaliści wprowadzili w nim jedynie minimalne modyfikacje. Samochód wystartował w regionalnym rajdzie przez Puszczeę Ojibwe w stanie Minnesota. Trasa przebiegała przez tereny będące raczej domeną samochodów terenowych z napędem na cztery koła.

Ku powszechnemu zaskoczeniu, Auris, którego prowadzili inżynierowie TTC, Colin Ravenscroft i Kyle Steinkamp, nie tylko dojechał do mety, ale wywalczył miejsce na podium, zajmując trzecie miejsce w swojej klasie.

Toyota Auris w rajdzie Susquehannock Performance Rally

Przed startem w Minnesocie zespół Toyoty wystartował fabrycznym Aurisem bez żadnych modyfikacji w rajdzie STPR (Susquehannock Performance Rally), aby przetestować konstrukcję. Jedynym problemem na trasie okazał się niski prześwit. Narażał na uszkodzenie układ wydechowy i inne podzespoły pod spodem auta. Dlatego przygotowując samochód do decydującej imprezy, podniesiono nieco zawieszenie, wykorzystując standardowe części z innych modeli Toyoty. Ponadto zainstalowano osłony newralgicznych elementów. Rozwiązanie sprawdziło się znakomicie.

Rajd przez Puszcze Ojibwe był dla Toyoty imprezą szczególnie udaną – jadący rajdową Toyotą RAV4 Ryan Millen zajął pierwsze miejsce nie tylko w klasie 2WD, ale i w klasyfikacji generalnej, pokonując kierowców mocniejszych, bardziej zmodyfikowanych samochodów.

W październiku Ravenscroft i Steinkamp wystartują Aurisem w rajdzie LSPR (Lake Superior Performance Rally) w stanie Michigan.

Żródło: motonews.pl

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe