Opel Grandland X: nowy crossover w klasie kompaktowej 2016-11-23

Opel

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

Nowy Opel Grandland X jest nieco większym bratem modelu Opel Crossland X. Obydwa zupełnie nowe crossovery (CUV) zostaną wprowadzone na rynek w 2017 roku. Każdy z nich łączy atrakcyjność samochodu sportowo-użytkowego z wysoką dynamiką jazdy.

Opel Grandland X – solidność, elegancja i przestronność

Opel Grandland X doskonale pasuje do współczesnego aktywnego stylu życia. Oferuje takie zalety jak nieodparty urok terenowej sylwetki, wysoka pozycja za kierownicą, dobra widoczność we wszystkich kierunkach, łatwe wsiadanie i wysiadanie oraz dużo miejsca na bagaż. Stylistyka samochodu to przemyślane połączenie solidności i elegancji. Natomiast rozwiązania zastosowane we wnętrzu nie tylko zapewniają wysoki komfort, ale są też bardzo funkcjonalne. Grandland X powiększa szeroką gamę modeli Opla w szczególnie popularnej klasie kompaktowej. Dołącza do udanej Astry — Samochodu Roku 2016 — oraz wprowadzonej niedawno siedmiomiejscowej Zafiry.

„Nazwa Opel Grandland X odwołuje się do przygody i gotowości na odkrywanie czegoś nowego, zarówno w mieście, jak i poza nim. Nasz nowy crossover prezentuje się fantastycznie i pomoże zainteresować marką Opel nowych klientów” — powiedziała Tina Müller, dyrektor ds. marketingu w firmie Opel.

Ofensywa Opla

Grandland X jest częścią ofensywy modelowej Opla. W jej ramach w latach 2016–2020 firma wprowadzi na rynek 29 nowych modeli. Nowy CUV wejdzie na dynamicznie rozwijający się rynek: w ciągu 10 lat udział samochodów sportowo-użytkowych i crossoverów wśród nowych pojazdów sprzedawanych w Europie zwiększy się z 7 (w 2007 r.) do 20 procent (w 2017 r.). Opel Crossland X i Opel Grandland X przyczynią się do dalszej popularyzacji tego segmentu.

Opel Crossland X jako przedstawiciel segmentu B pojawi się na rynku w pierwszej połowie 2017 roku. Jest to segment, w którym kompaktowy samochód sportowo-użytkowy Opel MOKKA X znalazł już ponad 600 000 nabywców. Opel Grandland X, który zadebiutuje na rynku jesienią 2017 roku, plasuje się o segment wyżej od swoich mniejszych krewniaków — w Europie, gdzie co piąty nowo sprzedawany samochód należy do klasy kompaktowej.

Żródło: motonews.pl

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe