Toyota Land Cruiser samochodem terenowym roku 2017 2017-02-09

Toyota

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

Po przebiegających w atmosferze zaciętej rywalizacji testach na bezdrożach i drogach antypodów, złożone z ekspertów jury najważniejszego na australijskim rynku off-road magazynu 4×4 Australia przyznało tytuł 2017 4×4 of the Year modelowi Toyota Land Cruiser 79 Double Cab GXL.

Praktyczne testy przed podjęciem decyzji

Próby pojazdów kandydujących do tytułu samochodu terenowego roku przeprowadzono na poligonie Rob Emmins’ 4×4 Training and Proving Ground koło Melbourne oraz w trudnym i zróżnicowanym terenie w górach stanu Wiktoria w południowo-wschodniej części kontynentu.

Następnie ośmiu doświadczonych sędziów przeanalizowało cechy zakwalifikowanych do finału samochodów pod kątem szeregu kryteriów. Należały do nich: wartość w stosunku do ceny, nowe rozwiązania i funkcje, jakość projektu i wykonania, praktyczność w warunkach australijskich (w tym dostępność dodatkowych akcesoriów) oraz dzielność terenowa i funkcjonalność.

Jakie modele pokonała Toyota Land Cruiser?

Wśród modeli, które pokonała Toyota Land Cruiser 79 Double Cab GXL były Volkswagen Amarok V6, Mitsubishi Pajero Sport, Mercedes-Benz G300, Holden Colorado, Holden Trailblazer (Holden to australijska marka General Motors) i Haval H9 (pierwszy w historii chiński kandydat do nagrody). Ponieważ w konkursie mogą brać udział tylko nowe modele lub auta, które w ciągu minionego roku przeszły istotną modernizację, nie uwzględniono w nim bardzo popularnej w Australii Toyoty Hilux.

Toyota Land Cruiser 79 Double Cab GXL to bardzo praktyczny – szczególnie w australijskich warunkach – pięcioosobowy pickup z napędem na cztery koła. Samochód wyposażony jest w turbodoładowany, wysokoprężny silnik V8 o pojemności skokowej 4,5 l i mocy 151 kW (205 KM) przy 3400 obr./min oraz maksymalnym momencie obrotowym 430 Nm przy 1200 obr./min, współpracujący z pięciostopniową, manualną skrzynią biegów.

Żródło: motonews.pl

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe