Hyundai i30 N - zimowe testy sportowej wersji 2017-03-23

Hyundai

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

Hyundai prowadzi zimowe testy swojego pierwszego, prawdziwie sportowego samochodu – i30 w wersji N. Model pojawi się w sprzedaży na rynkach europejskich w drugiej połowie 2017 roku i będzie to trzecie auto w rodzinie i30, po dostępnym już w salonach i30 w wersji hatchback i mającym się pojawić w czerwcu i30 Wagon. Pierwszy samochód Hyundaia, stanowiący zapowiedź sportowej linii modelowej N, łączy w sobie doświadczenie Hyundaia w motorsporcie z programem rozwoju samochodów sportowych, dla zapewnienia użytkownikom maksymalnej radości ze sportowej jazdy.

Hyundai i30 N – zimowe testy w Szwecji

Podczas odbywających się w Szwecji zimowych jazd i30 N, Thierry Neuville – kierowca WRC Hyundai Motorsport, testował samochód m.in. na zamarzniętym jeziorze. Towarzyszący jazdom próbnym inżynierowie mogli od razu uzyskać bezpośrednią opinię dotyczącą właściwości jezdnych i osiągów auta. Wrażenia Thierrego Neuville’a, a także fragmenty testów zarejestrowano i udostępniono entuzjastom w materiale video.

 

“Tak wiele osób z niecierpliwością czeka na ten samochód, dlatego tym bardziej cieszy mnie możliwość jego testowania. Inżynierowie Hyundaia świetnie dopracowali skrzynię biegów i mechanizm różnicowy. Auto ma dobrą trakcję i przyczepność na śliskiej powierzchni oraz jest łatwe w obsłudze. Kierowca będzie miał z pewnością wrażenie prowadzenia samochodu rajdowego”. – powiedział Thierry Neuville.

Hyundai zorganizował zimowe testy w szwedzkim Arjeplog, aby dopracować dynamikę auta i systemy wspomagające. System stabilizacji pojazdu (ESC), mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu wewnętrznym (LSD), układ kierowniczy, amortyzatory, zawieszenie i opony – wszystkie te elementy testowane są w ekstremalnych warunkach pogodowych, w temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza.

Alexander Eichler, szef programu testów i rozwoju samochodów sportowych w niemieckim centrum technicznym Hyundaia podkreślił, że celem inżynierów jest zaoferowanie Klientom samochodu, gwarantującego radość i dużą satysfakcję z emocjonującej, sportowej jazdy.

Żródło: motonews.pl

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe