Apple i Lexus RX 450h w badaniach nad pojazdami autonomicznymi 2017-04-25

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl MotoNews.pl

Dziennikarze Automotive News dotarli do oficjalnych informacji, potwierdzających zamiar wejścia technologicznego giganta z Kalifornii w branżę motoryzacyjną. Wynika z nich, że platformą dla prób prowadzonych przez Apple będzie hybrydowy Lexus RX 450h.

Plany Apple

Władze stanu Kalifornia wydały firmie Apple pozwolenie na testowanie pojazdów autonomicznych na drogach publicznych. Tym samym spółka z Cupertino dołączyła do 29 innych podmiotów, mogących prowadzić tam swoje próby. W pozwoleniu zapisano, że w testach będą uczestniczyć trzy samochody Lexus RX 450h i sześciu kierowców. Oznacza to, że Apple pracuje przede wszystkim nad oprogramowaniem do automatycznego prowadzenia pojazdów. Nie wyklucza jednak możliwości stworzenia w przyszłości przez firmę spod znaku nadgryzionego jabłka własnego samochodu.

Lexus RX 450h a badania nad pojazdami autonomicznymi

Apple nie jest pierwszą firmą, wykorzystującą w próbach hybrydowe Lexusy RX. Od wielu lat stanowią one trzon floty pojazdów testowych firmy Google. Koncern prowadzi szeroko zakrojone badania nad technologiami automatycznego prowadzenia z użyciem ponad 20 takich aut.

Powodem, dla którego jako platformy testowe dla systemów automatycznego prowadzenia pojazdów używane są auta hybrydowe jest fakt, że samochody z napędem konwencjonalnym nie są w stanie zapewnić wystarczającej ilości prądu do zasilania rozbudowanego systemu czujników i komputerów. Hybrydy mają prądu pod dostatkiem.

Lexus RX – krótka charakterystyka

Lexus RX to luksusowy, dynamiczny crossover dostępny zarówno w wersji z dwulitrowym, turbodoładowanym czterocylindrowym silnikiem rzędowym o mocy 238 KM (175 kW). Jest też dostępny z hybrydową jednostką napędową, wyposażoną w silnik spalinowy o mocy 263 KM. W połączeniu z silnikami elektrycznymi, z których jeden napędza koła tylnej osi w systemie E-Four, daje to całkowitą moc hybrydowego napędu aż 313 KM przy średnim zużyciu paliwa w cyklu mieszanym zaledwie 5,3 l / 100 km.

Żródło: motonews.pl

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe