Honda Accord: Trochę kosmetyki 2005-09-06
Choć obecna generacja Accorda nie jest jeszcze zbyt długo na rynku, to już doczekała się delikatnych zmian.

Zmiany w Accordzie roku modelowego 2006 są dość delikatne, ale zauważalne już na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim bardziej agresywne oblicze zyskał przód auta. Bardziej skośne reflektory w połączeniu z nieco większą atrapą chłodnicy dają jeszcze bardziej dynamicznego wyglądu. W sedanie tylna część ma bardziej wyraziste krawędzie, inne są zderzaki, a w kombi zamontowano nieco większy spojler i dłuższe relingi.

W kabinie odmłodzonego Accorda zmian jest nieco mniej. Podstawową nowinką jest kierownica - grubsza i o mniejszej średnicy. Ładniejsza jest też dźwignia zmiany biegów. W wyposażeniu dodatkowym pojawia się regulator prędkości, który zachowuje stały odstęp od poprzedzającego pojazdu. Do Accorda będzie też można zamówić nawigację satelitarną z funkcją rozpoznawania głosu.

Przy okazji doszlifowano jeszcze silniki Accorda. 2-litrowa benzynowa jednostka ma teraz elektrycznie sterowaną przepustnicę (drive-by-wire). Maksymalna moc 155 KM nie uległa zmianie, ale maksymalny moment obrotowy uzyskiwany jest o 500 Nm wcześniej. Poza tym wszystkie modele z tym silnikiem będą wyposażone seryjnie w system stabilizacji toru jazdy VSA. Pozostałe silniki - benzynowy 2.4 o mocy 190 KM i turbodiesel 2.2 CTDi o mocy 140 KM - pozostają bez zmian, ale będą w standardzie połączone z 6-biegową manualną skrzynią biegów.
Żródło: Honda galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe