Wygodne wypożyczanie 2005-10-05
Nowy system rezerwacji samochodów przez internet uruchomiła firma Express, lider wśród wypożyczalni samochodów działających na polskim rynku. System ułatwia klientom szybsze i gwarantowane wypożyczenie samochodu, a Express'owi pozwala na efektywniejsze zarządzanie flotą 720 samochodów przeznaczonych do najmu krótkoterminowego. Formularz umieszczony na stronie www.express.pl jest tak przejrzyście i funkcjonalnie skonstruowany, że korzystając z niego w zasadzie intuicyjnie przechodzimy kolejne etapy rezerwacji.

Nowy system rezerwacji Express'u jest w zasadzie platformą transakcyjną, z wykorzystaniem której dokonuje się płatności, pełnej lub zaliczkowej za wynajem. Potwierdzenie rezerwacji przez system jest równoznaczne z gwarancję otrzymania samochodu w zamówionej klasie i we wskazanym miejscu. Warunek jest tylko jeden: rezerwacja musi być dokonana na co najmniej trzy dni przed terminem wypożyczenia. Zdecydowaliśmy się na błyskawiczne gwarantowanie klientom podstawienia samochodu, aby skrócić czas poszukiwania i wyeliminować okresową niepewność dotyczącą dostępności auta − mówi Dyrektor Express’u Hubert Laszczyk. W przypadku, gdy wszystkie samochody z klasy zamówionej przez klienta są zajęte, otrzyma on samochód wyższej klasy w cenie zamówionego. Podjęcie takiego zobowiązania jest może nieco ryzykowne, ale dysponując tak dużą flotą aut mogliśmy sobie na nie pozwolić, a w ostatecznym rachunku sprzyja ono budowie zaufania klienta − uzasadnia Hubert Laszczyk.

System zapewnia klientom maksymalne bezpieczeństwo. Dane przesyłane pomiędzy przeglądarką klienta a serwerem są szyfrowane protokołem SSL (Secure Sockets Layer). Obsługa płatności przez firmę zewnętrzną (eCard S.A.), zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa przez zastosowanie najnowszych zabezpieczeń transakcji – 3D Secure (Verified by VISA oraz MasterCard SecureCode), a także dzięki rozwiązaniu, w którym żadne informacje dotyczące kart kredytowych klientów nie trafiają do wypożyczalni i co równie ważne, nigdzie nie są one przechowywane. Klient ma gwarancję, że numer jego karty zna tylko on i jego bank. Obsługiwane karty to EuroCar/MasterCard, Visa i American Express.

Jeżeli klient z jakichś powodów nie chce lub nie może zapłacić karta kredytową, dokonuje jedynie wstępnej rezerwacji, potwierdzanej następnie przez pracownika Express'u. W pierwszych dwóch tygodniach funkcjonowania prawie wszystkie rezerwacje były związane z płatnościami. Pierwszy klient dokonał rezerwacji już w kilka godzin po uruchomieniu serwisu. Była to rezerwacja z zagranicy na Forda Mondeo, tygodniowa i z pełną płatnością. Fakt, że aż 40% klientów decyduje się na pełną płatność z góry, potwierdza jak istotne dla klientów jest minimalizowanie formalności.

Dodatkową zaletą systemu jest jego otwartość, bezproblemowo współdziała z innymi serwerami i może być udostępniany współpracującym hotelom, liniom lotniczym i firmom assistance. Jako pierwsze specjalnie dedykowany formularz wprowadziły na swoje strony internetowe linie lotnicze Centralwings.

Żródło: PGD

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe