Opel Meriva: Dyskretny makijaż 2005-11-15
Nowy rocznik Merivy został nieco odmłodzony.

Z początkiem grudnia Opel zapowiada rozpoczęcie sprzedaży nieco zmienionej odmiany Merivy. Oczywiście zmiany nie są duże, ale w porównaniu z modelem z połowy 2003 roku uważni obserwatorzy od razu je dostrzegą. Z zewnątrz Meriva 2006 ma zmienioną przednią i tylną część nadwozia - w oczy rzucają się chromowane listwy, w zderzakach inaczej ukształtowano światła przeciwmgłowe, a tylne lampy mają ciemniejsze klosze.

W sumie najważniejsze jest nowe wyposażenie opcjonalne. W tym modelu można będzie zamówić m.in. reflektory kierujące snop światła do wnętrza zakrętów, elektryczne otwieranie tylnej klapy, system Bluetooth, czy system rozpoznawania poleceń głosowych. W wystroju wnętrza zauważyć można nowe obicia tapicerki, a także więcej metalowych i chromowanych elementów. Również na życzenie dostępna będzie skórzana lub częściowo skórzana tapicerka.

Od strony technicznej nowością w Merivie będzie silnik diesla 1.3 o mocy 75 KM. Pozwala on na rozpędzenie się do prędkości maksymalnej 157 km/h, przy średnim zużyciu paliwa na poziomie 5 litrów. Drugim nowym silnikiem będzie benzynowy 1.6 Twinport o mocy 105 KM. Technologia Twinport polega na połączeniu kolektora dolotowego o zmiennej długości z systemem dopalania (recyrkulacji) spalin. Przy częściowym obciążeniu silnik zamiast części powietrza do powstawania mieszanki paliwowo-powietrznej wykorzystywane są spaliny. Pomysł nie jest nowy, jednak w ten sposób skutecznie można ograniczyć nie tylko toksyczność silnika, lecz i zużycie paliwa. Według danych GM w porównaniu z poprzednim silnikiem 1.6 o mocy 100 KM jest ono niższe o 6% i wynosi średnio 6,7 l/100 km.

Dla najbardziej wymagających Opel zapowiada jeszcze Merivę w wersji OPC, która będzie napędzana silnikiem 1.6 turbo o mocy 180 KM. Pod względem osiągów ta odmiana nie będzie miała sobie równych wśród mikro- i minivanów. Meriva OPC do "setki" przyspiesza w czasie 8,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 222 km/h.
Żródło: GM galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe