Obowiązkowe zimówki - jeszcze nie u nas 2005-11-18
Po Słowacji również na Litwie zimowe opony są w zimie obowiązkowe. A lada dzień przepis taki może obowiązywać w Niemczech.

Wszyscy, którzy podróżują za granicę powinni o tym wiedzieć. Na Słowacji już od ubiegłego roku w zimie trzeba jeździć na oponach M+S. Jeszcze wcześniej, bo 2 lata temu obowiązek taki między 10 listopada, 1 kwietnia wprowadzono na Litwie, o czym dopiero teraz przekonali się polscy kierowcy, którzy zostali zawróceni na przejściu granicznym w Budzisku. Gdy jednak podobne przepisy wejdą w życie w Niemczech może to być prawdziwy przełom w Europie.

Według niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung" niemieckie ministerstwo komunikacji planuje zmianę kodeksu drogowego, aby skłonić kierowców do stosowania opon zimowych. Jazda w zimowych warunkach bez zimowych opon ma kosztować 20 euro. Jeżeli brak odpowiedniego ogumienia spowodował zakłócenie w ruchu, właściciel pojazdu może dostać mandat w wysokości 40 euro.

Jednak póki co nowe przepisy nie są jeszcze gotowe. Niemieckie ministerstwo zastrzega, że nowy przepis o brzmieniu "Należy dostosować wyposażenie pojazdów drogowych do warunków zimowych" nie oznacza wprost wprowadzenia powszechnego obowiązku stosowania opon zimowych. Urzędnicy mają kłopot z ustaleniem obowiązującej na terenie całego kraju definicji zimy...

Według niemieckiego automobilklubu ADAC prawie połowa z 45,4 milionów samochodów poruszających się po niemieckich drogach nie zmienia opon na zimę.
Żródło: PAP

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe