Bojowe Polo 2005-11-23
Zapowiedź opartego na Polo małego SUV-a Volkswagen przygotował na targi tuningu w Essen.

I jest to jak najbardziej na miejscu, bo właśnie impreza w Essen każdego roku gromadzi najbardziej oryginalne pomysły zarówno małych firm tunigowych, jak i wielkich koncernów, które nieco na siłę próbują się pokazać w tym gronie. Volkswagen podobnie jak Fiat z Pandą Cross zdecydował się przerobić Polo na niby-terenówkę.

CrossPolo jest następcą cieszącego się dużą popularnością modelu Polo Fun, którego produkcja trzykrotnie przekroczyła początkowe założenia. Podobnie jak poprzednik także CrossPolo ma bardziej masywne zderzaki z osłonami z przodu i z tyłu, plastikowe nadkola ochronne wraz z progami, a także srebrne relingi dachowe. Auto ma standardowo podniesione zawieszenie, ale zaledwie o 15 mm, więc zbyt mało, by rywalizować z prawdziwymi terenówkami.

We wnętrzu nowej wersji Polo znajdziemy m.in. aluminiowe nakładki na pedały, sportowe fotele oraz pokryte skórą koło kierownicy i gałkę drążka zmiany biegów. Według oficjalnych zapowiedzi CrossPolo najpierw pojawi się na rynku niemieckim w lutym przyszłego roku. Autko będzie oferowane z benzynowymi silnikami 1.2 o mocy 64 KM, 1.4 o mocy 75 KM oraz 1.6 o mocy 100 KM. Do tego dojdą dwa turbodiesle - 1.4 TDI o mocy 70 KM i 1.9 TDI o mocy 100 KM.

Z zewnątrz uwagę zwracają 17-calowe alufelgi BBS z oponami o szerokości 215 mm. Jednak wyposażenie nie będzie do przesady bogate. Oczywiście w standardzie znajdą się elektrycznie podnoszone szyby, centralny zamek oraz regulacja wysokości fotela kierowcy. Większość elementów wyposażenia jest jednak na liście opcji i dzięki temu VW może zapowiadać cenę wersji bazowej na poziomie 15 tysięcy euro.
Żródło: VW galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe