Nowy Mercedes Sprinter 2005-11-29
Po 10 latach produkcji Mercedes przygotował zupełnie nowego Sprintera.

Nowy Mercedes Sprinter stoi przed nie lada wyzwaniem. Jego poprzednik zdobył sobie ogromne uznanie użytkowników i nie licząc bliźniaczego Volkswagena LT sprzedano go aż 1,3 miliona egzemplarzy. Nowa generacja dostawczego Mercedesa ma być więc jeszcze bardziej wszechstronna, bezpieczniejsza i wygodniejsza.

Sprinter będzie dostępny z trzema rozstawami osi, trzema rodzajami dachu oraz czterema długościami nadwozia (od 5 243 do 7 343 mm). W gamie będą warianty z dopuszczalną masą całkowitą od 3 do 5 ton i z przestrzenią bagażową o powierzchni od 7 do 17 metrów sześciennych. Gama silników zostanie wzbogacona o dwie nowe, sześciocylindrowe jednostki napędowe - benzynową o mocy 258 KM i wysokoprężną o mocy 184 KM. Każdy diesel, aby spełnić wymagania normy Euro 4, będzie wyposażony w filtr cząstek stałych.

Przy projektowaniu nowej generacji dostawczego Mercedesa wiele uwagi poświęcono kwestii bezpieczeństwa. W wyposażeniu standardowym jest w sumie 6 poduszek powietrznych dla przednich miejsc - czołowe, boczne i kurtyny. W odmianach osobowych i z podwójną kabiną odpowiednio zabezpieczone będą także miejsca z tyłu. Poza tym w nowym Sprinterze zastosowano adaptacyjny system ESP, który dostosowuje się do aktualnego obciążenia auta i od położenia środka ciężkości. Nad prawidłowym hamowaniem auta czuwa ponadto wzmocniony i bardziej efektywny układ hamulcowy z czterema tarczami hamulcowymi oraz systemy ABS z EBD i BAS. Już za dopłatą można będzie zamówić do Sprintera reflektory biksenonowe z funkcją oświetlenia zakrętów.

Inną nowością w wyposażeniu dodatkowym Sprintera będzie znany dotąd tylko z aut osobowych system Keyless Entry and Sidle, który automatycznie blokuje i odblokowuje wszystkie zamki oraz automatycznie otwiera przesuwane drzwi boczne. Dodatkowo dla jednej z wersji - tej o masie całkowitej 4,6 tony - na tylnej osi przewidziano pojedyncze koła ze specjalnie wzmocnionymi oponami.

Produkcja Sprintera została ulokowana w dwóch niemieckich zakładach Mercedesa - w Dusseldorfie (furgony i busy) oraz w Ludwigsfelde koło Berlina (skrzyniowe i kabiny z ramą pod zabudowę). Nowy Sprinter trafi do polskich salonów prawdopodobnie na wiosnę 2006 roku.
Żródło: DaimlerChrysler galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe