Hyundai: Druga generacja Santa Fe 2005-11-30
Pozostający w cieniu Tucsona i Terracana Hyundai Santa Fe jakoś nie przebił się na europejskim rynku aut rekreacyjnych. Może nowa generacja poprawi sytuację?

Jeszcze przed 5 laty mało kto mógł przewidywać, że Hyundai będzie miał w ofercie dziś aż trzy auta terenowe. Wszystkie należą wprawdzie do kategorii SUV, czyli może poza Terracanem są to raczej mięczaki, ale widać, że koreańska marka goni za modą. I zapowiada się, że nadal tak będzie, bo właśnie zapowiedziano zupełnie nowy model Santa Fe.

Nowy Santa Fe jest 15 cm dłuższy od poprzednika, jest też o około 5 cm centymetrów szerszy i wyższy. Według informacji producenta kierowca ma mieć więcej miejsca na nogi i w okolicach głowy. Poza tym, zamiast dwóch rzędów siedzeń teraz będą trzy.

Od strony technicznej nowością w Santa Fe jest turbodiesel 2.2 o mocy 153 KM. W gamie silników pozostawiono jeszcze tylko benzynowego V6 o pojemności 2.7 litra i mocy 189 KM. Ten ostatni silnik ma już układ zmiennych faz rozrządu. Jeszcze wyłącznie na rynek amerykański, gdzie Santa Fe zdobył spore uznanie, będzie przeznaczony jeszcze silnik 3.3 V6. W Europie zarówno diesel jak i silnik benzynowy będą oferowane z manualną skrzynią, jak i 5-stopniowym automatem.

W porównaniu do poprzednika zmianą w ofercie jest zrezygnowanie z wersji przednionapędowej - wszystkie Santa Fe będą miały napęd na 4 koła, i też zupełnie nowy. Oczywiście nadal będzie to układ z centralnym sprzęgłem wiskotycznym, które przenosi moment obrotowy na tylną oś, gdzie przednie koła stracą przyczepność, ale dodano blokadę, która pozwala na stały podział momentu pół na pół między obie osie.

W nowym Hyundaiu Santa Fe przekonstruowano zawieszenie - z tyłu zastosowano rozwiązanie wielowahaczowe, jak w nowszych kompaktach i limuzynach. W standardzie ma być ABS i być może ESP. Oprócz czołowych poduszek wyposażenie tego modelu ma objąć także poduszki boczne i kurtyny, a do tego dwustrefową klimatyzację i oddzielne nawiewy dla wszystkich trzech rzędów siedzeń.
Żródło: Hyundai galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe