Smart od Nissana 2005-12-23
Wygląda jak kolejne wcielenie Smarta Roadstera, ale pochodzi z Japonii. Nissan przygotował to studium na styczniową wystawę w Detroit.

Smart Roadster nie miał szczęścia. Po niecałych dwóch latach w listopadzie 2005 DaimlerChrysler zdecydował odstawić ten model i zaprzestać jego produkcji. Okazało się, że popyt jest niewystarczający, ale sam pomysł taniego sportowego auta nie jest bez sensu. Tak zapewne uważają spece od Nissana, którzy chcą zaskoczyć gości salonu w Detroit prototypem o nazwie Urge.

Według informacji Nissana autorami projektu Urge są fani motocykli. Widać to już na pierwszym udostępnionym rysunku tego concept cara. Oprócz przypominających owiewki elementów karoserii najważniejszym elementem jest dach typu targa pozwalający cieszyć się słońcem. Autko ma zapewniać pełne poczucie prędkości i dawać wiele przyjemności nie tylko dzięki małym rozmiarom, ale i dzięki napędowi na tylne koła. Takie były również przymiarki Smarta i Nissan zapewne bierze pod uwagę klapę Roadstera. Urge prawdopodobnie nigdy nie trafi do produkcji seryjnej, ale popatrzeć na coś takiego zawsze jest miło.
Żródło: Nissan

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe