Nie będzie wzrostu? 2006-01-03
Analitycy nie spodziewają się w tym roku wzrostu sprzedaży nowych aut.

W 2006 roku polski rynek nowych samochodów osiągnie poziom około 240 tysięcy aut - czyli mniej więcej tyle samo co we właśnie minionym roku. Przy imporcie samochodów używanych utrzymującym się na poziomie 70 tysięcy aut miesięcznie według ocen dealerów miesięczny wynik sprzedaży w salonach nie może przekroczyć 21 tysięcy samochodów. Według Wojciecha Drzewieckiego z Samaru być może w drugiej połowie roku pojawią się pozytywne zmiany dla oficjalnych importerów nowych aut, jednak wiele zależy od przyjętych przez rząd regulacji.

A na razie zmiany ograniczają się do nowej opłaty za złomowanie, która - czego sprzedawcy nowych aut wcale nie ukrywają - będzie włączona w cenę samochodu. Nowa ustawa zobowiązuje działające na polskim rynku koncerny do zorganizowania sieci złomowisk lub zawarcia umów z firmami prowadzącymi taką działalność na obszarze całej Polski. Według przepisów sieć ta ma być na tyle gęsta, by maksymalna odległość z każdego miejsca w Polsce nie była większa niż 50 km.

Sytuację dealerów może jeszcze poprawić ustawa wprowadzająca opłatę ekologiczną, ale na razie jest ona jeszcze daleka od wejścia w życie. Nie wiadomo nawet, według jakiej zasady będzie ona naliczana. Wiemy tylko, że będzie jednorazowa i uzależniona od spełnianej normy czystości spalin.
Żródło: mamad

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe