Podsumowanie I półrocza 2019 transakcji WNT + AutoEFL

Wiemy, że w każdym biznesie zaufanie Klientów i silna pozycja na rynku to najważniejsze fundamenty sukcesu firmy. Jednak szczególnego znaczenia nabierają one w przypadku rynku finansowego, zwłaszcza jeżeli chodzi o firmy leasingowe. Dlatego właśnie w EFL S.A. staramy się każdym podejmowanym działaniem umacniać naszą pozycję na rynku, wyróżniając się nie tylko ofertą finansowania pojazdów, ale również szerokim wyborem aut, maszyn czy urządzeń. Od lat dostarczamy naszym Klientom najlepsze oferty samochodów z Polski oraz Unii Europejskiej, sprowadzając je do kraju w procedurze Wewnątrzwspólnotowego Nabycia Towarów (WNT). Jednocześnie od ponad 28 lat wciąż umacniamy pozycję lidera polskiego rynku leasingowego.

Czytaj całość

Jak przeprowadzamy transakcje Wewnątrzwspólnotowego Nabycia Towarów dla pojazdów osobowych? Przekonaj się jakie to proste!

W procedurze WNT sprowadzamy pojazdy osobowe, ciężarowe oraz maszyny i urządzenia. Warunkiem koniecznym w WNT jest przemieszczenie towaru z terytorium jednego państwa UE na terytorium innego państwa UE (w naszym przypadku z innego państwa UE na terytorium Polski), po wcześniejszym zawarciu kontraktu leasingowego.

Czytaj całość

Leasing maszyn i urządzeń bez tajemnic w WNT

Przedsiębiorcom pojęcie leasing kojarzy się w pierwszej kolejności z możliwością finansowania pojazdów, czyli samochodów osobowych, dostawczych, jak również societe i aut ciężarowych powyżej 3,5 t. Warto wspomnieć, że leasing samochodowy niewątpliwie uchodzi za najpopularniejszą formę finansowania pojazdów firmowych. Jednocześnie w odpowiedzi na rosnące potrzeby przedsiębiorstw, na rynku rozwinęło się wiele form leasingu, którego celem jest finansowanie nowych oraz powiększanie istniejących zdolności wytwórczych i usługowych. W związku z tym możemy mieć również do czynienia z leasingiem maszyn lub urządzeń, który wspiera przedsiębiorstwo w drodze do rozwoju, a w konsekwencji większych zysków.

Czytaj całość

Współpraca z zagranicznymi dostawcami maszyn i urządzeń

Zagraniczni dostawcy maszyn i urządzeń wciąż odgrywają jedną z kluczowych ról na rynku usług leasingowych. Tym razem skupiamy się zatem właśnie na nich i przyglądamy się zasadom współpracy oraz szerokiej ofercie, którą nie raz potrafili nas zaskoczyć.

Czytaj całość

Po samochody klasy premium tylko do zachodnich sąsiadów

Od lat na polskim rynku motoryzacyjnym można spotkać się z przekonaniem na temat korzyści płynących z zakupu samochodu za naszą zachodnią granicą. Najnowsze badania rynku wskazują jednak, że co prawda ceny nowych aut są znacznie bardziej atrakcyjne, ale dotyczą w szczególności sektora premium. Przyjrzeliśmy się zatem ofertom i kilka z nich prezentujemy poniżej.

Czytaj całość

Oszczędzaj i zyskuj jednocześnie

Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na inwestycje w środki trwałe, takie jak samochody, maszyny czy urządzenia. Faktem jest jednak, że w dużej mierze finansują oni swoje inwestycje dzięki zewnętrznemu wsparciu. Co ciekawe w tym wypadku najpopularniejszym narzędziem nie jest kredyt bankowy (48,2% wskazań), lecz właśnie leasing. Przy jego pomocy swoje inwestycje finansuje ponad połowa małych i średnich przedsiębiorców – 50,2 %, natomiast najczęstszym wyborem przedsiębiorców jest tzw. leasing operacyjny.

Czytaj całość