Od stycznia 2019 została zniesiona akcyza dla samochodów elektrycznych i hybrydowych

Dobra wiadomość dla klientów, którzy chcą wziąć w leasing samochód elektryczny sprowadzony w ramach procedury WNT po 1 stycznia 2019.

Czytaj całość

Dog Mode !!!

Tesla jest już gotowa do wprowadzenia w najbliższym czasie kolejnej funkcji do ulepszonego autopilota. Tym razem zatroszczyła się o największego przyjaciela człowieka wprowadzając „Tryb psa”.

Czytaj całość

Po samochody klasy premium tylko do zachodnich sąsiadów

Od lat na polskim rynku motoryzacyjnym można spotkać się z przekonaniem na temat korzyści płynących z zakupu samochodu za naszą zachodnią granicą. Najnowsze badania rynku wskazują jednak, że co prawda ceny nowych aut są znacznie bardziej atrakcyjne, ale dotyczą w szczególności sektora premium. Przyjrzeliśmy się zatem ofertom i kilka z nich prezentujemy poniżej.

Czytaj całość

Leasing maszyn i urządzeń bez tajemnic w WNT

Przedsiębiorcom pojęcie leasing kojarzy się w pierwszej kolejności z możliwością finansowania pojazdów, czyli samochodów osobowych, dostawczych, jak również societe i aut ciężarowych powyżej 3,5 t. Warto wspomnieć, że leasing samochodowy niewątpliwie uchodzi za najpopularniejszą formę finansowania pojazdów firmowych. Jednocześnie w odpowiedzi na rosnące potrzeby przedsiębiorstw, na rynku rozwinęło się wiele form leasingu, którego celem jest finansowanie nowych oraz powiększanie istniejących zdolności wytwórczych i usługowych. W związku z tym możemy mieć również do czynienia z leasingiem maszyn lub urządzeń, który wspiera przedsiębiorstwo w drodze do rozwoju, a w konsekwencji większych zysków.

Czytaj całość

Współpraca z zagranicznymi dostawcami maszyn i urządzeń

Zagraniczni dostawcy maszyn i urządzeń wciąż odgrywają jedną z kluczowych ról na rynku usług leasingowych. Tym razem skupiamy się zatem właśnie na nich i przyglądamy się zasadom współpracy oraz szerokiej ofercie, którą nie raz potrafili nas zaskoczyć.

Czytaj całość

Oszczędzaj i zyskuj jednocześnie

Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na inwestycje w środki trwałe, takie jak samochody, maszyny czy urządzenia. Faktem jest jednak, że w dużej mierze finansują oni swoje inwestycje dzięki zewnętrznemu wsparciu. Co ciekawe w tym wypadku najpopularniejszym narzędziem nie jest kredyt bankowy (48,2% wskazań), lecz właśnie leasing. Przy jego pomocy swoje inwestycje finansuje ponad połowa małych i średnich przedsiębiorców – 50,2 %, natomiast najczęstszym wyborem przedsiębiorców jest tzw. leasing operacyjny.

Czytaj całość